Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forum'a kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

HelloBox S2 ( Tv kartı + uydu bulucu, windows ve android destekli )

admin

Site Admin
Yönetici
Sayfa Yönetimi
Katılım
12 Eki 2020
Mesajlar
152,213
Merhaba arkadaşlar,

Malum aliexpress 11.11 kampanyası yaklaşıyor. Bu sene ne yenilikler var diye bakındığımda HelloBox S2 ürünü gördüm. Gerçi bu ürün 2 yıl önce çıkmış ama seri üretime girmediğinden olsa gerek, yeterince yaygınlaşamamış. Ürünün fiyatı bu sene makul seviyede olunca, ilgilenmeye başladım. 11.11.2020 tarihinde satın alınırsa, 270 TL civarı bir harcama ile edinilebiliyor. Türkiye'de oturanların, gümrükten geçerken 30 - 60 TL arası vergi ödeyebileceğini de göz önünde bulundurmasında yarar var. Ürünün link'i ;
https://tr.aliexpress.com/item/32921...2%2315392%2389

Üründe görüntü işleyici olmadığı için, ancak tv kartı, uydu bulucu, android telefonlardan izleme şeklide yararlanılabilmektedir.

Ürüne modem/router üzerinden ulaşmak mümkün olduğu için, android telefonlarla dışarıda gezerken, evdeki HelloBox S2 'ye bağlanarak, uydu yayını izlemek mümkün görünüyor.

Ürün TV kartı olarak kullanıldığında, enerjisini windows PC'nin usb portundan direkt almaktadır. Tabi aynı zamanda windows işletim sistemi tarafından tanınmaktadır. Ürünün windows kurulum sürücüsü hakkında bir bilgiye ulaşamadım. Windows 10 ürünü direkt tanıyor mu acaba ?

Bir de HelloBox S2 ürünün windows altında VLC ile çalıştığı, aşağıdaki video'da görülmektedir. DVBViewer, DVB Dream, ProgDVB, SmartDVB vs player'larla da çalışıyor mu acaba ? diye sormadan edemedim.

Herneyse... Aşağıdaki video'ları izlerseniz, ürün hakkında daha kolay fikir sahibi olacağınızı tahmin ediyorum.


HelloBox S2 tanıtım video'su ;


HelloBox S2 'nin windows altında VLC ile çalıştırılması ;


HelloBox S2 cihaza, dış ortamda iken, android telefonla ulaşarak izleme ;


Ürün hakkında, yazdıklarımdan daha fazla bilgiye sahip olan arkadaşlar varsa, bilgilerini paylaşırsa memnun oluruz. Özellikle ürünün windows altında kör tarama yapıp yapmadığı vs gibi uydu tv kartları yönünden ilave bilgilere ihtiyaç duymaktayız.